• Sepete Henüz Ürün eklemediniz!

7/24 Online Sıcak Satış

Şartlar ve Koşullar

İŞBU SÖZLEŞME 13.06.2003 TARİH VE 25137 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK GEREĞİ İNTERNET ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİREN SATIŞLAR İÇİN SÖZLEŞME YAPILMASI ZORUNLULUĞUNA İSTİNADEN DÜZENLENMİŞ OLUP, MADDELER HALİNDE AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

MADDE 1 - KONU

İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, SATICI'NIN, ALICI'YA SATIŞINI YAPTIĞI, AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN-MESAFELİ SÖZLEŞMELERİ UYGULAMA ESAS VE USULLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN KAPSAMAKTADIR.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

ÜNVAN: STANDART TUNİNG (GÜLŞEN TEKOĞUL)
ADRES:  TOROS MAH. 78185 SK. ÖZTÜRK APT. A BLOK NO:1/1 20 ÇUKUROVA/ADANA
TELEFON: +90 538 443 21 07
VD/VN: ZİYAPAŞA/17218209842
EMAİL: ınfo@standarttunıng.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

MÜŞTERİ OLARAK WWW.STANDARTTUNıNG.COM ALIŞVERİŞ SİTESİNE ÜYE OLAN KİŞİ. ÜYE OLURKEN KULLANILAN ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ ESAS ALINIR.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

MALIN / ÜRÜNÜN / HİZMETİN TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ, ADEDİ, SATIŞ BEDELİ, ÖDEME ŞEKLİ, SİPARİŞİN SONLANDIĞI ANDAKİ BİLGİLERDEN OLUŞMAKTADIR.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, MADDE 3'TE BELİRTİLEN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VEYA ÜRÜNLERİN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN TÜM ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.

4.2 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VEYA ÜRÜNLER, YASAL 3 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALICI'NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR. BU SÜRE ALICI'YA DAHA ÖNCE BİLDİRİLMEK KAYDIYLA EN FAZLA 2 GÜN DAHA UZATILABİLİR.

4.3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI'DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN STANDART TUNİNG E-TİCARET SORUMLU TUTULAMAZ.

4.4 - SATICI , SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE  GARANTİ BELGELERİ VE KULLANIM KILAVUZLARI İLE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR.

4.5 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞBU SÖZLEŞMENİN İMZALI NÜSHASININ SATICI İLETİŞİM ADRESİNE ULAŞTIRILMIŞ OLMASI VE BEDELİNİN ALICI'NIN TERCİH ETTİGİ ÖDEME ŞEKLİ İLE ÖDENMİŞ OLMASI ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

4.6- ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI'YA AİT KREDİ KARTININ ALICI'NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI NAMINA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI'NIN KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA ÜRÜNÜN 3 GÜN İÇİNDE SATICI İLETİŞİM ADRES(LER)İNE GÖNDERİLMESİ ZORUNLUDUR. BU TAKDİRDE NAKLİYE GİDERLERİ ALICI'YA AİTTİR.

4.7- SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULAŞIMIN KESİLMESİ GİBİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİ İLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI'YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ, VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR. ALICI'NIN SİPARİŞİ İPTAL ETMESİ HALİNDE ÖDEDİGİ TUTAR 10 GÜN İÇİNDE KENDİSİNE NAKTEN VE DEFATEN ÖDENİR.

4.8- İŞBU SÖZLEŞME, ALICI TARAFINDAN İMZALANIP SATICI İLETİŞİM KANALLARINI KULLANARAK ULAŞTIRILMASINDAN SONRA GEÇERLİLİK KAZANIR.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN KENDİSİNE VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİMİNDEN İTİBAREN (7) GÜN İÇİNDE CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN BU SÜRE İÇİNDE SATICI İLETİŞİM KANALLARINA FAKS, E-MAİL VEYA TELEFON İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE ÜRÜNÜN İLGİLİ MADDE HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. BU HAKKIN KULLANILMASI HALİNDE, 3. KİŞİYE VEYA ALICI'YA TESLİM EDİLEN ÜRÜNÜN SATICI İLETİŞİM ADRESLERİNE GÖNDERİLDİĞİNE İLİŞKİN KARGO TESLİM TUTANAĞI ÖRNEĞİ İLE FATURA ASLININ İADESİ ZORUNLUDUR. BU BELGELERİN ULAŞMASINI TAKİP EDEN 7 GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİ ALICI'YA İADE EDİLİR. FATURA ASLI GÖNDERİLMEZ İSE KDV VE VARSA SAİR YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLEMEZ. CAYMA HAKKI NEDENİ İLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR. AYRICA, TÜKETİCİNİN ÖZEL İSTEK VE TALEPLERİ UYARINCA ÜRETİLEN VEYA ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YA DA İLAVELER YAPILARAK KİŞİYE ÖZEL HALE GETİRİLEN MALLARDA TÜKETİCİ CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ.

ÖDEMENİN KREDİ KARTI VEYA BENZERİ BİR ÖDEME KARTI İLE YAPILMASI HALİNDE TÜKETİCİ, KARTIN KENDİ RIZASI DIŞINDA VE HUKUKA AYKIRI BİÇİMDE KULLANILDIĞI GEREKÇESİYLE ÖDEME İŞLEMİNİN İPTAL EDİLMESİNİ TALEP EDEBİLİR. BU HALDE, KARTI ÇIKARAN KURULUŞ İTİRAZIN KENDİSİNE BİLDİRİLMESİNDEN İTİBAREN 10 GÜN İÇİNDE ÖDEME TUTARINI TÜKETİCİYE İADE EDER.

İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDA, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE ADANA TÜKETİCİ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.

SİPARİŞİN SONUÇLANMASI DURUMUNDA ALICI İŞBU SÖZLEŞMENİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.